Yurtdışında Astrolojiyle İlgili Neler Yapılıyor?

Yurtdışında Astrolojiyle İlgili Neler Yapılıyor? Astroloji, her zaman ve her çağda insanların ilgisini çekmiştir. Çeşitli yöntemlerle yıldızlarla ilgili çalışmalar yaparak geleceğe, dünyaya ve yaşama dair çıkarımlar yapmanın vermiş olduğu gizem her zaman topluluklar için dikkat çekici olmuştur. Bu yüzden astroloji için ilgi söz konusu olduğunda yurtdışı veya yurtiçi diye ayırmamalıyız.

Yurtdışında Astrolojiyle İlgili Neler Yapılıyor?

Ancak, ülkemizdeki çalışmalardan farklı olarak, Amerika ve Avrupa ülkelerinde astrolojik çalışmalar konusunda ileri teknikler uygulanmaktadır. Özellikle Amerika’da astroloji çalışmalarına ek olarak “Human Design” adı verilen çalışmalar yürütülmektedir. Çin- Tibet gibi yerlerde inzivaya çekilen bilginlerin yönlendirmeleri, onların el yazmaları incelendikçe aslında eskiye ait olan ancak günümüzde daha iyi açıklanmaya ve detaylı araştırmaya tabi tutulan araştırmalar gerçekleşmektedir.

Human Design Nedir?

Human Design ya da insan tasarımı, günümüzde dünyada var olan her şeyden temelden farklı olan yeni bir kendini bilme sistemidir. Yurtdışında Astrolojiyle İlgili Neler Yapılıyor? Sistem, tıpkı astrolojide olduğu gibi insanların kendisi ve kendisine benzer özellikler taşıyan insanların şimdiye ve geleceğe dair deneyimlerinin toplamından oluşur. Hiçbir inanç üzerine kurulu değildir, ancak insanların kendi mekaniğini deneyimleme ve kendi benliklerini öğrenme fırsatı sunan mantıklı ve ampirik bir sistemdir.

İnsan Tasarım Sistemi, antik ve modern bilimlerin bir sentezidir ve insan anlayışı için değerli bir araç olduğunu kanıtlamıştır. İnsan Tasarımı ile sizi diğerlerinden farklı kılan şeyleri keşfedersiniz. Psikolojinize, doğru kararlar vermenin ve sonuçta daha kolay ve tatmin edici bir yaşama yol açan stratejiler ve teknikler hakkında derinlemesine dair bilgiler sunar.

Astroloji ile İlişkisi Nedir?

Yeni astroloji bilimi, bu sistem içerisindeki bileşenlerin temel taşını astroloji bilimi oluşur. Astrolojik hareketler tek unsura bağlı değildir. Onların anlamlandırılmasını sağlayan diğer bilimleri ve teknikleri de sisteme dahil etmek, mantığa ve bilime dayalı açıklamalar yapabilmeyi kolaylaştırmaktadır. Öyle ki, bu sistem büyük şirketlerin İnsan Kaynakları departmanlarında dahi kullanılmaktadır.

Doğum saati ve haritalarından çıkarılan bilgilerle hangi insanların hangi pozisyonlarda ve kimlerle uyumlu çalışacağına kadar bilgi sağlanabilmektedir. Bu sistem, yavaş yavaş ülkemizde de kullanılır ve tanınır hale gelmiştir. Bu sayede de yurtdışı bazlı yeni astroloji gelişmeleri, insanlığı aydınlatır hale gelmiştir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yurtdışında Astrolojiyle İlgili Neler Yapılıyor? Yurtdışında Astrolojiyle İlgili Neler Yapılıyor? için yorumda bulun

    Yurtdışında Astrolojiyle İlgili Neler Yapılıyor? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yurtdışında Astrolojiyle İlgili Neler Yapılıyor? için ilk yorumu yapabilirsin.