Pilateste Diyetin Önemi Nedir?

Pilateste Diyetin Önemi Nedir? İskelet sistemi sorunlarının ve kas ağrılarının etkisini azaltmaya ve omurganın sağlıklı olmasında ayrıca vücuda doğru pozisyonlarda durabilme alışkanlığını ve esnekliğini kazandıran egzersiz biçimine pilates denmektedir. Pilates düzenli bir şekilde yapıldığı ve alışkanlık haline getirilerek diyetle birlikte yapıldığı takdirde beden ve zihin uyumunun kusursuz bir şekilde sağlanmasını sağlar. Stres ve yorgunlukla mücadele etmede önem taşıdığı ve vücut esnekliğini sağlamada vücuda yararı olduğu birçok araştırmayla kanıtlanmıştır.

Pilateste Diyetin Önemi Nedir?

Pilates ve Beslenme Düzeni Araştırmalar pilatese başlayan çoğu kişinin nasıl beslenmesi ve hangi tür yiyeceklerle vücudun desteklenmesi gerektiğini bilmediğini göstermektedir. Uzmanlar pilates hareketlerinin kas kramplarına neden olmaması ve hareketlerin düzgün bir şekilde yapılabilmesi için pilatesten 1 veya 1,5 saat öncesinde yemek yenmesi gerektiğini söylemektedir. Aynı zamanda da pilates yapanların düzenli beslenmesi gerekmektedir. Her öğünde et, sebze, tahıl, meyve ve süt ürünlerine mutlaka yer verilmelidir.

Dengeli Pilates Diyeti Nasıl Olmalıdır?

Pilates ile birlikte diyet yapan kişiler vücuda düzenli olarak kalsiyum mineralini almalıdır. Yeterli miktarda kalsiyum minerali alınmazsa vücudun kilo verme süresi yavaşlamaktadır. Bu nedenle gün içerisinde az yağlı veya yağsız süt ve yoğurt tüketimi uzmanlar tarafından önerilmektedir. Bir diğer uzman görüşü ise omega-3’ün vücuda düzenli bir şekilde alınmasıdır. Omega-3 yağ asidi en fazla balık etinde bulunmaktadır ve bundan dolayı hafta içerisinde iki ya da üç defa balık tüketilmelidir.

Aynı zamanda pilatese başlamadan önce protein ve karbonhidrat bakımından zengin ve dengeli olan bir menü tercih edilmeli ve tüketilmelidir. Şeker, un, pirinç gibi kandaki şeker miktarını yükselten karbonhidrat grubu tüketilmemelidir. Tavuk, kırmızı et ve balığı ızgarada veya yağ kullanmadan pişirme yöntemi tercih edilmelidir. Ek olarak beyaz peynir ve yumurta da tüketilmesi gereken besinler arasındadır. Pilateste Diyetin Önemi Nedir? Pilates sonrasında ise vücudun kaybettiği mineralleri geri kazanması ve vücuttaki yağ yakımının hızlandırılması için belirli miktarlarda ve aşırıya kaçmadan ceviz, yulaf ezmesi, muz, bal yağsız süt tüketilmelidir.

Tüm bu uzman görüşleri dikkate alındığında pilates yapan kişilerin uzman görüşlerine uyduğu takdirde beslenme alışkanlığı ve düzeninin verimi arttıracağı bilinmelidir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Pilateste Diyetin Önemi Nedir Pilateste Diyetin Önemi Nedir? için yorumda bulun

    Pilateste Diyetin Önemi Nedir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pilateste Diyetin Önemi Nedir? için ilk yorumu yapabilirsin.