Çocukların Annelerine Karşı İyi Davranışları

Çocukların Annelerine Karşı İyi Davranışları Anneler çocuklarının hayatın boyunca en yakın olabilecekleri ve her şeylerini paylaşabilecekleri tek ve en önemli varlıktır. Çocukların babalarına oranla annelerine daha çok bağlı olmaları ve en yakın arkadaş gibi görmeleri, annelerinin iletişiminin iyi olması ve sürekli anneleri ile vakit geçiriyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Çocukların Annelerine Karşı İyi Davranışları

Anneler hayatlarının büyük bir kısmını çocuklarına ayırarak onlarla güzel vakit geçirmek istemesi, çocukları anneye daha bağlı hâle getirir ve çocuklarla anne arasında iyi bir iletişim oluşturur. Anneleri ile iyi geçinemeyen çocuklar, genellikle annelerin iletişimsizliğinden veya çocuğa karşı sert tepkilerden kaynaklanmaktadır. Çocuğun her tutum ve davranışlarının altında anne babanın yetiştirme tarzı ve iletişim şekli etki eder.

Çocukların Anneye Olan İlgisi

Çocukların anne ve babayı örnek alması, anne babaya düşen sorumluluğu arttırmaktadır. Anne babayı model alan çocuklar, anne babadan görmüş olduğu iyi-kötü bütün davranışları kendine uyarlayarak yaşar. Çocuklarını iyi bir şekilde yetiştiren annelerin çocukları, annelerine karşı sadakat, ilgi, saygı ve sevgi duyar. Annelerine karşı duydukları ilgi onların anneleri ile iyi iletişim içinde bulunmalarından kaynaklanmaktadır. Anne çocuk arasındaki iyi geçim, hem anneye hem de çocuğa bağlı olarak gelişir.

Kız Ya da Erkek Çocukların Anneye Bağlılığı

Genelde kız çocukları anneye erkek çocukları babaya düşkün olur, fakat bu durum cinsiyete bağlı değil de anne babanın çocukları üzerindeki etkisi ve tutumları ile bağlantılıdır. Çocuklar kendilerini rahat ifade edebildikleri, kolay iletişim kurabildikleri, her şeylerini paylaşabildikleri anne ve babaya sahip olmak ister. Doğru bir eğitim ile yetiştirilmiş çocuklar, her zaman ailesi ile iyi geçim sağlar. Anne babanın çocuğa olan şefkati, çocuğun anne babasına saygısı ve sadakati ile karşılık bulur.

Bir çocuk nasıl yetiştirilir ise, anne babasına da o şekilde yaklaşım sergiler. Çocukların Annelerine Karşı İyi Davranışları Çocukların annelerine karşı iyi bir davranış sergilemesi annelerin davranışları ile de doğrudan orantılıdır. Anne ya da babanın davranış ve tutumuna karşılık, çocukların da ailelerine bağlılığı kız yada erkek olarak sınıflandırılamaz, Anne babanın iletişimi ile bağlantılıdır. Çocukların özellikle de annelerine iyi davranmaları annelerine karşı sadakatli olduklarını ve annelerinin iyiliğinin karşılık verme çabasında bulunduklarını gösterir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Çocukların Annelerine Karşı İyi Davranışları Çocukların Annelerine Karşı İyi Davranışları için yorumda bulun

    Çocukların Annelerine Karşı İyi Davranışları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çocukların Annelerine Karşı İyi Davranışları için ilk yorumu yapabilirsin.