Annelerin Çok Sevdiği Çocuk Davranışları

Annelerin Çok Sevdiği Çocuk Davranışları Annelerin çok sevdiği çocuk davranışlarına geçmeden önce şunu belirtmekte fayda var. Sadece çocuklarda değil siz yetişkinlerde de durum benzerdir. Karşıdan nasıl bir muameleyle karşılanmak isterseniz siz de o şekilde davranmalısınız. Bunun gibi çocuklarda da davranışlarını iyi davranışlara yönlendirmek isterseniz öncelikle sizin isteklerinizi net bir şekilde ifade etmeniz gerekir. Siz istendik davranışlarınızı belirleyip karşı tarafa net bir şekilde sunduğunuzda ikili ilişkiniz daha sağlıklı olacaktır. Anneler şüphesiz ki çocuklardan birçok iyi davranışı görmek ister. Bunun için kişinin toplumdaki gelenek ve görenekleri de etkilidir.

Annelerin Çok Sevdiği Çocuk Davranışları

İyi davranış nedir? Herkesin iyi davranış kavramı aynı mıdır? Toplumlar arasında iyi kavramı değişir mi? Tek bir doğru vardır ve bu evrensel midir? İşte bu sorulara cevap vermeden önce iyi nedir ona bakmamız lazım. İyi kavramı tüm toplumlarda aynı değildir. Örneğin bazı toplumlarda bir annenin iyi bir anne olması için çocuğunu evlendirene kadar ona bakmalıdır. Ama Avrupa’da durum böyle değildir. İnsanlar on sekiz yaşına geldiklerinde istedikleri hayatı kurabilirler. İyi kavramı toplumdan topluma değişebilir. Veya bazı toplumlarda ebeveyni huzur evine bırakmak evlat için iyi bir davranış olarak karşılanmaz. Bazı toplumlarda da ise bir evladın iyi olma standardı bununla ölçülmez. Bu bir kıstas değildir. Bu bize iyi kavramının evrensel bazda aynı olmadığını gösterir.

Çocuklarda İyi Davranış Nedir?

Hepimiz çocuklarımızın iyi davranışlar sergilemesini bekler ve isteriz. Herkes için olduğu gibi annelerin de çocuklar üzerinde istediği davranışlar vardır. Bu iyi davranışlar çocukların yapmasını istediğimiz davranışlardır. Anneler bu davranışların olmasını bekler.

Çocukların Davranışları Değişir Mi?

Çocuklar da biz bireyler gibi davranışlarını değiştirebilir. Burada ebeveynlere çok iş düşmektedir. Annelerin Çok Sevdiği Çocuk Davranışları Bir çocuk istemediğimiz davranışları sergiliyorsa bunun alt yapısına bakmakta fayda vardır. Hiçbir insan bir davranışı kendiliğinden göstermez. Her davranışımızın altında belki de bizim bile bilmediğimiz nedenler saklıdır. Yeter ki çocuğunuzun davranışını düzeltmek isteyin. Bunun için uzmanlara başvurabilir, çocuk psikologlarıyla görüşebilirsiniz. Eğer bunları yapmaya gücünüz yetmezse, çocuk davranışıyla ilgili piyasada çok sayıda kitap mevcuttur. Bu kitapları İnternet aracılığıyla araştırabilir ve çocuğunuza daha iyi bir gelecek inşa edebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Annelerin Çok Sevdiği Çocuk Davranışları Annelerin Çok Sevdiği Çocuk Davranışları için yorumda bulun

    Annelerin Çok Sevdiği Çocuk Davranışları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Annelerin Çok Sevdiği Çocuk Davranışları için ilk yorumu yapabilirsin.